bestsellery, Książki

Saga o wiedźminie

Kompletny zestaw 8 powieści ze świata wiedźmina autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Jedna z najpopularniejszych sag fantasy w Polsce, na podstawie której CD Project Red stworzyło bestsellerową serię gier: Wiedźmin, Wiedźmin II: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin III; Dziki Gon, a platforma Netflix realizuje serialową ekranizację.

„Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza… Jednym z nich jesteś ty”

Seria „Wiedźmin. Tom 1 – 8. Pakiet” opowiada o przygodach wiedźmina Geralta z Rivii, zwanego Białym Wilkiem, zabójcy potworów, który wraz z wygadanym trubadurem Jaskrem, piękną czarodziejką Yennefer oraz galerią barwnych postaci przemierza żywy, bogaty świat, obfitujący w niebezpieczeństwa i przygody.

Zebrane w dwóch pierwszych tomach sagi („Ostatnie życzenie” oraz „Miecz przeznaczenia”) opowiadania wprowadzają nas w świat Geralta; świat w którym występuje magia, potwory, miłość, zdrada i walka z przeznaczeniem. Wiedźmin spotyka na swym szlaku smoki, krasnoludy, elfy i czarodziejów, a każda postać ma własne motywacje i cele. Polityczne machinacje i zwroty akcji powodują, że Geralt nierzadko wpada w sam środek niebezpiecznej intrygi i musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności oraz pomoc przyjaciół, by przeżyć.

„Coś się kończy, coś się zaczyna”

Pięciotomowa saga (począwszy od „Krwi elfów”, a skończywszy na „Pani Jeziora”) opowiada o perypetiach Geralta i Ciri, dziecka-niespodzianki, dziewczynki, której los został spleciony z losem wiedźmina. Andrzej Sapkowski z właściwym sobie polotem i lekkością pióra wciąga czytelnika do quasi-średniowiecznego świata, w którym nadchodzą wielkie zmiany. Wraz z wiedźminem i jego towarzyszami wkraczamy do twardej rzeczywistości, gdzie z każdej strony czyha niebezpieczeństwo, a władcy i czarodzieje prowadzą własne rozgrywki, w których pionkami są najemnicy, rycerze oraz zwykli ludzie.

Barwne, pisane ze swadą dialogi oraz bogactwo świata przedstawionego są tym, co wyróżnia serię na tle innych książek fantasy. Saga o wiedźminie to fantastyka dla dojrzałego czytelnika, lubiącego dobrze skonstruowaną intrygę i pełnokrwistych bohaterów, których zapamięta się na lata. Sapkowski, niekwestionowany król polskiej fantastyki, snuje swoją opowieść z gawędziarskim zacięciem, dzięki któremu nie sposób się oderwać od lektury.

Wisienką na torcie jest Sezon burz – oddzielna opowieść z uniwersum Geralta z Rivii, w której powracają znani i lubiani bohaterowie, a Sapkowski pozwala nam na nowo zagłębić się w świat słynnego Białego Wilka.

 

O autorze

Andrzej Sapkowski urodził się w 1948 roku w Łodzi. Geralta z Rivii stworzył w 1996 roku na potrzeby opowiadania „Wiedźmin”, opublikowanego w miesięczniku „Fantastyka”. Postać Białego Wilka oraz charakterystyczne pióro Sapkowskiego natychmiast zyskały uznanie czytelników i wkrótce na półkach księgarni pojawiły się kolejne tomy przygód wiedźmina.